• servis vozů 736 480 129
  • prodej vozů 736 480 128

Je ideální k odstranění zápachu po

  • přepravě zvířecích miláčků,
  • dlouhodobě nečištěných vozů,
  • po dlouhodobé odstávce karavanů.

Ozonové čištění je nejnovější technologií v oblasti dezinfekce bez chemie (desinfekce ozónem – mikrobiologická desinfekce vozu) autoklimatizace a dezinfekce interiéru vozu.

Ozón se vyznačuje výjimečně silnými dezinfekčními a oxidačními schopnostmi a jeho účinnost je známá z mnoha oborů, obzvláště ze zdravotnictví. Rychle a spolehlivě ničí také velmi odolné druhy nebo formy patogenních mikroorganizmů, které chlor a jiné dezinfekční prostředky nejsou schopny inaktivovat za přijatelných podmínek. Neexistuje žádný virus či bakterie odolávající ozónu.

Kromě ničení bakterii, tato dezinfekce jako jediná, účinně eliminuje i pachy jiného typu, jako jsou například zápach od cigaret a kouře, pachy zvířat, zápach nafty, benzínu nebo také znečištění chemického původu, způsobené chemickou reakcí plastů, koberců, izolací, barev a laků. Ozón likviduje i ty patogeny, které jsou vůči působení chlorových přípravků odolné. Kromě toho proniká plynný ozón do všech koutů a skulin vozu i do pórů materiálů. Nežádoucí zápach jak u nových, tak použitých automobilů má celou řadu příčin. Tento problém je zřetelnější, pokud není vozidlo dostatečně větráno. Nejčastějším zdrojem zápachu je klimatizační systém vozu, protože kondenzát tohoto systému vytváří ideální prostředí pro růst bakterií, virů a plísní uvnitř vozu.

Proč právě ozónové čištění?

Zápachy jsou velmi oxidační, a proto rychle reagují s ozónem. Vdechujeme-li zapáchající vzduch, zbavujeme tělo kyslíku, neboť ten reaguje s původci zápachu. To vysvětluje, proč nás náš nos varuje před pobytem v takovémto prostředí. Ozón okamžitě zabíjí nejen všechny zápachy tvořící bakterie, fungicidy a kvasnice, ale i viry. Ozón zcela dezinfikuje ošetřovaný prostor, aniž by zanechal nějaký jedovatý chemický zbytek, proto je ozón ideálním prostředkem pro odstraňování zápachu u automobilů.

Různé sprejové deodoranty a levné visící prostředky neodstraní zápachy, pouze je maskují příjemnějšími pachy a vůní. Nezabíjejí a neodstraňují zdroje zápachů – bakterie, plísně a kvasnice. Pokud se u Vás již objevují potíže typu podráždění očí, bolení hlavy, pálení v krku nebo nutkání ke kašli, je nejvyšší čas provést dezinfekci okruhu Vašeho vozu a interiéru. Obzvláště pokud jste alergik, či máte dispozice k alergickým projevům, nezanedbávejte toto doporučení a minimálně jednou za půl roku proveďte dezinfekci ozónem Vašeho vozu. Pokud se u Vás tyto reakce neobjevují, myslete i na ostatní spolucestující, obzvláště pak na malé děti a alergiky pro které je dezinfekce ozónem to nejlepší. Ozón se samovolně rozpadá na kyslík během několika desítek minut, ozón také reaguje s většinou škodlivých látek, které okysličením deaktivuje, je tedy jednoznačně nejšetrnější k životnímu prostředí.

Copyright © 2017 Auto-Roch s.r.o. | Design by Smart elephant